טל': 054-4891114 

​עיסוי רפואי

עיסוי ספורטאים

פילאטיס שיקומי

פילאטיס מכשירים

עיסוי ופילאטיס-החיבור הנכון

 חיבור נכון

עקוב אחרינו דרך הקישורים הבאים:

עיסוי

העיסוי מאפשר ריפוי באמצעות מגע. תחושת המגע היא סובייקטיבית, ויכולה לעורר מגוון רגשות. אצל רבים מאיתנו המגע מתקשר לתחושת בטחון, אהבה, תמיכה והגנה. פעמים רבות המגע הוא אמצעי לתקשורת בינאישית ומאפשר קרבה ואינטימיות. המגע יכול לעורר גם רגשות כואבים כגון: פציעה, מכה, סבל, תחושת חסך, התעלמות ועוד. חשוב להכיר בכך שההשתוקקות למגע היא טבעית, מעצם היותו מספק תחושת הגנה ואהבה ללא תנאי. לא תמיד אנחנו מודעים לכך, אך קיים בכולנו רצון תת-הכרתי ל"חזור אל הרחם" כדי להרגיש מוחזקים.

הטיפול במגע מרפא, מאפשר חיבור מחדש לתחושות כואבות של הגוף שהודחקו, דרכו ניתן לשוב ולחוות תחושות חיוביות של  ביטחון, שייכות, יציבות ותמיכה. מטפל אשר קשוב למה שמטופל מספר לו דרך המגע עם הגוף, עשוי להעניק לו תחושה אמיתית של תמיכה והכלה.

השימוש בעיסוי ככלי מרפא, צמח בתרבויות שונות ברחבי העולם, לאור ההבנה של יתרונותיו בסיפוק צורכי הגוף בהיבט רפואי וכן בהיבט רגשי. חלק ניכר משיטות העיסוי המוכרות צמחו מהתרבויות המסורתיות של סין והודו. תרבויות אלה סיפקו מתודות ושיטות עיסוי מגוונות האוצרות בתוכן פילוסופיות ואמונות לגבי תועלתן.
 
בדרך כלל העיסוי נעשה כאשר המטופל שוכב על מזרן או מיטה, כאשר הוא לבוש כיסוי צנוע לחימום גופו. הטיפול בדרך כלל יקיף את כל הגוף, והמעסה יעזר בשמני עיסוי המתפקדים כשמני סיכה על גוף המטופל. השמנים מופקים בתהליכי ייצור מבוקרים, מצמחים בעלי סגולות מרפאות.

העיסוי מתבצע על שרירים ורקמות ומבוצע באמצעות טכניקות מגע שונות הכוללות הפעלת לחץ בנקודות מרכזיות, ליטוף לאורך שרירים, חיכוך וכדומה. ישנן שיטות המתרכזות בטיפול במערכת השלד, טכניקות עיסוי כאלו יהיו לרוב אגרסיביות יותר באופן יחסי, מפאת הצורך להפעיל כוח רב יותר לטיפול. משך הטיפול יכול לנוע בין דקות ספורות ליותר משעה, בהתאם לסוג העיסוי.


                                                
.